Käes oli 22.juuli 2017, kaua oodatud kuupäev. Teadsin, et sellest nädalast, mis ees ootab, saab kahtlemata vägev üritus, aga et kokkuvõttes sellest nii paganama vinge asi kokku tuli, poleks unes näinudki.

Alustasime oma teekonda Soomest, Turu linnast. Kuna jõudsime juba 22. juulil kohale, saime ka veidikene aega nautida sealset sadamaelu ja regatimelu. Lahkusime Turust pühapäeval, et olla stardivalmis Soome saarestiku lõunapoolses osas esmaspäeval, 24. juulil kell 14.00, kui sajad The Tall Ship Races meresõidualused heiskasid purjed  ning alustasid võidusõitu Klaipeda poole.

Olin varem purjetanud, kuid piirdunud mõnetunniste sõitudega ning oma teadmisi purjetamisest julgeksin hinnata ikka väga minimaalseteks. Seega oli väike ärevus ka hinges, olles varasemalt kuulnud sõbranna kogemusi, kuidas mitu päeva rõõmsalt kalu sai toita. Meie reis Leetu kulges oodatust kiiremini ning nende järjest merel oldud ~48 h jooksul andsin ka mina oma panuse kalade toidusedelisse. Tormi jagus meil õnneks vähem kui rahulikku merd ning ausalt öeldes oleksin vast isegi olnud pettunud, kui liiga rahulikult oleks sõit kulgenud. Kuna jõudsime varem kohale, saime mitu head päeva nautida Klaipeda seltsielu, kuid mis kõige tähtsam – meie endi super-super seltskonda! Mis tõesti oli suurepärane, sest tänu „kollektiivile“ tegime reisist midagi unustamatut ja saime uusi sõpru ning endistest „lihtsalt tuttavatest“ said vahvad sõbrad kogu eluks. Kokku olime Klaipeda sadamas 4 päeva ja need olid liialdamata minu suve kõige vingemad… Telefon oli enamus ajast pardal, ei pidanud vaatama e-maile, kellegagi suhtlema, sai lihtsalt teha seda, mida hing ihkas koos lahedate kaaslastega ja nalja sai rohkem kui rubla eest, ausalt.

Kandideerimine purjeõppe stipendiumile oli üks parimaid otsuseid ja võimalusel tahaksin veel osaleda järgmistel aastatel, kindlasti!