Noortealgatus “Baltic Way 30”

MTÜ Eesti Noorte Purjeõppeselts “STA ESTONIA” koostöös partneritega Lätist (RED – RADOSU EFEKTU DARBNICA) ja Leedust (LS Juru skautai) osaleb noortealgatusel “Baltic Way 30”, et tähistada 30. aastat Balti keti algusest.

Algatuse eesmärk on tõsta noorte teadlikkust Balti riikide iseseisvuse taastamise algusest, samuti läbi purjetamise mõista nii demokraatia ja iseseisvuse kui ka isikliku arengu ja meeskonnatöö protsesse. Projekti raames purjetatakse kolme riiki ühendaval Läänemerel ja külastatakse siinseid sadamaid, et sümboolselt kajastada Balti teed ka merel olles.

Noortealgatusel osaleb kokku 26 noort kolmest Balti riigist.

Kuidas osaleda noortealgatusel?

Noortealgatus “BalticWay30” toimub 21. – 29. augustini 2019 ning teekonna esimeseks ja viimaseks sadamaks on Liepaja Lätis. Üheksa päeva jooksul saab purjetada, külastada erinevaid Läti ja Leedu sadamaid ning osaleda erinevates multimeedia töötubades.
Kogu elu käib ikka laevas – et asjale põnevust veelgi lisada, siis meeskonnad saavad olema kolme riigi segameeskonnad ning seetõttu käib kogu töö inglise keeles. 

Et osaleda noortealgatusel “BalticWay30” pead olema:

– vanuses 15 – 30 eluaastat
– Eesti Noorte Purjeõppeseltsi “STA ESTONIA” liige

Info ja registreerimine: info@staestonia.eu

Osalustasu: 50 eurot (Noortealgatusel osaleja kanda on osalustasu, muud kulud, sh transport Liepajasse, söök ja sadamamaksud on kaetud.)

Projekti rahastatakse Euroopa Liidu programmist Erasmus+: Youth in Action