Purjeõppesõitudel osalemiseks ei pea olema eelnevat purjetamise kogemust. Piisab kui tead, et vesi on märg ja tuulega lainetab.

Kõik meie õppesõidud on koostatud nii, et ka esimest korda merele tulev inimene saab hakkama, oluline on vaid soov õppida ja proovida. Meil on mitmeid erinevbaid sõite, alates 2 tunnistest õppsõitudest Tallinna lahel kui ja mitme ööpäevased sõidud Soome saarestikku ja Rootsi saarestikku. Meie seltsi hooaja tippsündmus on The Tall Ships Races õpperegatid. Seltsi eesmärk on purjetama viia 15-25 aastaseid noori, kuid teretulnud on ka kõik hingelt noored kes soovivad purjetamist proovida. Tule purjetama!

Uuri lähemalt erinevate sõitude kohta:

Küsimus “Mis on purjeõpe?” annab poole vastusest juba ise – tegemist on purjetamise õppimise ja õpetamisega, purjede all seilamisega kaugematel ja lähematel meredel. Purjeõppe tulemusena ei saada olümpiasportlasteks, kuid kindlasti kaob eelarvamus, et purjetamine on midagi üle mõistuse keerulist ning korduvalt merel käies saadakse purjetamise põhioskused korralikult käppa. Purjeõpe ei piirdu ainult purjetamisega – korraliku purjeõppe juurde käib tugev meeskonnatöö, enese proovilepanek ja areng läbi eneseteostuse ja saavutuste. Me ei räägi ainuüksi suurtest võitudest regattidel, vaid ka väikestest asjadest, kui õpitakse süüa tegema, meeskonnakaaslastega arvestama, elatakse koos suhteliselt kitsal pinnal, saadakse üle merehaigusest, avastatakse enda jaoks uusi paiku ja elatakse ilma nutiseadmete ja internetita. Kogu selle õppimise ja eneseületamise juures on kindel, et purjetamine on suur seiklus, hulgaliselt head tuju, nalja ja avastamisrõõmu ning sõpru kogu eluks.

  • Purjeõpe õpetab meeskonnatöö olulisust ja liidrirolli tähtsust.
  • Parandab suhtlemisoskust ja annab enesekindlust.
  • Tõstab noore inimese eneseteadlikkust, enesehinnangut.

Purjeõpe, millest meie räägime, ei ole olümpiaspordiala, vaid elu merel!