Purjeõpe Soome saarestikus

Ühelt poolt kaunis kaljusaarestik, mis silub lained ning teiselt poolt  tähelepanelikku  navigeerimist nõudvad riukalised veealuste kaljudega kitsad laevateed. Soome saarestik on hea koht purjetamiseks kevadel, suvel ja sügisel. Soome saarestiku veeteed on keerulised, kuid väga hästi märgistatud, mistõttu saab seal sõites harjutada mitte ainult purjetööd, vaid ka navigatsiooni. Kaunid loodussadamad, seiklused inimtühjadel kaljusaartel, õhtud lõkkevalgel – see kõik on kogemist väärt.

Meie Soome saarestiku sõidud algavad reede õhtul kell 19.00 Lennusadamas. Reede öösel vastu laupäeva purjetame üle Soome lahe. Merele minnes jagame meeskonna kahte vahti ja käime üle kõigi ülesanded ja korra laevas. Purjetame öisel merel, järgides COLREGi meresõidureegleid ning saades öise purjetamise kogemusi.

Laupäeva varahommikust alustame seilamist kaljuste saarte vahel Soome rannikul, kus eriti tähtis on pidev kaarditöö ning õige navigeerimine. Saarestikus purjetades saame praktilise kogemuse meremärkide leidmisel ja määramisel. Õpime orienteeruma erinevate laevateede ja liitsihtide rägastikus ja teeme purjemanöövreid ja jääme ankrusse.

Õhtul peatume mõnes saarestiku loodussadamas, kus püüame kala ja teeme väikese grillimisõhtu. Pühapäeva hommikul alustame purjetades koduteed, et jõuda õhtuks tagasi Lennusadamasse.

Purjeõppesõitudel harjutame:

Kaarditööd ja navigatsiooni
Meremärkide tundmist
Purjede seadmist
Roolimist
Sildumist ja ankrusse jäämist
Terminoloogiat
Tähtsamaid sõlmi

Purjeõppuri meelespea:

3 vahetust riideid – riietus on sportlik, soe ja kihiline
Tuule- ja veekindel jope – sobib ka suusajope, kui pole tormiriideid
Heleda tallaga sportlikud jalanõud ja kummikud
Võta kaasa hea tuju
Magamiskott
Ole valmis meeskonnale toitu valmistama ja nõusid pesema
Purjeõppesõidul osalemiseks ei pea olema purjetamise- ega meresõiduoskust

2019. aasta purjeõppesõidud toimuvad:

07.-09.06
23.-25.08
06.-08.09

Alla 25-aastasele liikmele

135

Alla 25-aastasele

165

Üle 25-aastasele liikmele

156

Üle 25-aastasele

189

Kui soovid osaleda Soome saarestiku sõitudel, võta meiega ühendust saates e-kirja aadressile info@staestonia.eu.

Kohtume merel!

Tänan reisi meeskonda ja STA Estonia’t väga laheda kogemuse eest! Reisiseltskond sai väga muhe ning minu üks esimesi kogemusi purjetamise alal andis kinnitust et see kord ei jää viimaseks. Sõbralik ning kannatlik juhendamine asjatundjate poolt, hea huumorisoonega merekarud ning Soome väikesaarte ilu muutsid selle nädalavahetuse meeldivaks ning meeldejäävaks puhkuseks.

Peeter