MTÜ Eesti Noorte Purjeõppeselts “STA Estonia”

Tule merele! Jagame meretarkusi  ja purjetame Tallinna lahel, korraldame mitmepäevaseid purjeseiklusi, võistleme rahvusvahelistel regattidel. STA Estonia annab võimaluse reisida huvitavais paigus ja saada uusi sõpru. Meiega purjetamiseks ei pea olema eelteadmisi merest ega purjetamisest – vajalikud oskused saadakse meresõidu käigus kogenud kapteni ja põhimeeskonna käe all ja koha meeskonnas leiame igale huvilisele.

Osaleme edukalt maailma suurimal purjeõpperegatil The Tall Ships Races, kus purjekate meeskonnaliikmetest on pooled 15 – 25-aastased noored.  2012. aastal  võitis meie meeskond Friendship Trophy – rahvusvahelise purjeõpperegati kõige olulisema auhinna. Esindame ja tutvustme Eestist kui mereriiki Euroopas ja ka mujal maailmas.

Toetame ja korraldame praktilist purjeõpet jahtidel ja purjekatel. Nõustame laevaomanikke, kes soovivad korraldada praktilist purjeõpet ning osaleda The Tall Ships Race võidusõitudel. Merehariduse ja purjeõppe edendamiseks toome Eesti sadamatesse teiste riikide purjeõppelaevu.

STA Estonia on rahvusvahelise purjeõppeorganisatsiooni Sail Training International liige ja esindaja Eestis.

STA Estonial on 2013 aasta seisuga 27 aktiivset liiget, meie liikmeskond kasvab iga aastaga.